U okviru Međunarodnog folklornog festivala COFA u Lepoglavi su 12. srpnja gostovale plesne skupine iz Meksika, SAD-a, Rumunjske, Poljske i Gruzije. Plesnim nastupima ispunjenim bojama i ritmovima te utjecajima kultura zemalja iz kojih dolaze, plesne su skupine, oduševile brojne okupljene građane koji su glasnim aplauzima pratili njihove spektakularne nastupe.

Ne samo na plesnom podiju, folkloraši su prigodu upoznati se s njima i kulturama zemljama iz kojih dolaze građanima omogućili tijekom cijelog njihovog boravka u Lepoglavi koji je počeo u poslijepodnevnim satima defileom centrom grada, a kasnije i duženjem u gradskom parku gdje su imali prilike upoznati se s tradicijom lepoglavskog kraja.

Naime, za tu je prigodu organizirana prezentacija domaćih proizvoda za što su se pobrinuli članovi domaćeg klastera i KUD-a Lepoglavski pušlek, a svojim ih je nastupom zabavljala Limena glazba Lepoglava. Također, gosti su razgledali Galeriju lepoglavske čipke, lepoglavsku župnu crkvu i etno sobu KUD-a Lepoglavski pušlek, a predstavljena im je i izrada lepoglavske čipke.

Jako smo sretni što smo ovdje i što možemo predstaviti naše plesove, regiju iz koje dolazimo i poljsku kulturu. Ovdje je stvarno lijepo. – rekla je Karolina Poszkowska iz ansambla ZPiT AGH “Krakus”.

Zadovoljstvo boravkom i nastupom u Lepoglavi nisu krili niti drugi sudionici festivala COFA koji je Grad Lepoglava spreman ugostiti i iduće godine.

 

Podijeli:

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print
Search
vz_4

Grad Lepoglava prijavio je projekt na natječaj Lokalne akcijske grupe Sjeverozapad – Potpora izgradnji i rekonstrukciji javne infrastrukture koji je LAG raspisao za provedbu Intervencije I1.3.1. Riječ je o projektu

božidar breški

Hrvatska turistička zajednica dodijelila je Turističkoj zajednici grada Lepoglave gotovo 19 tisuća eura na natječaju za projekte lokalnih turističkih zajednica na turistički nedovoljno razvijenom području i kontinentu u ovoj godini.

m1

Grad Lepoglava dobio je na natječaju Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine za projekt “Izgradnja 1. faze dionice ceste Mažuranićeva ulica – Kvaternikova ulica- staro groblje” 46 tisuća i

vrtic

Gradonačelnik Lepoglave Marijan Škvarić bio je jedan od ponosnih čelnika jedinica lokalne samouprave na svečanosti u varaždinskoj Glazbenoj školi koju je organiziralo Ministarstvo demografije i iseljeništva kako bi dodijelilo ugovore

0-02-05-68a9ee85fe37160629e0a9f193fd275e3c3da0d0a86904e9a21baa1bfc174da7_a38c645e1e944c8b

Punoljetno izdanje Glumačkog festivala u Krapini stiže u Višnjicu. Taj zanimljivi festival koji već 18 godina organizira u Krapini, ali i diljem Zagorja naš popularni glumac Adam Končić sa suradnicima,

dvd_visnjica_06_03052025_photocopyright-by-godar

Članovi Dobrovoljnog vatrogasnog društva Višnjica dobili su novoobnovljeni Vatrogasni dom, odnosno modernu zgradu, energetski učinkovitu, s uređenom fasadom, novim krovištem i novom stolarijom te unutarnjim uređenjem. Na krovu doma su